Loader

Notársky úrad | JUDr. Ľubomír Vlha - Aktuálne

Prehľadávať príspevkyArchív

Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov
Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov

Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov poznáme aj pod skráteným pojmom „BSM“, je podrobne upravené v Občianskom zákonníku. BSM tvorí všetko, čo môže byť predmetom vlastníctva (veci existujúce a uchopiteľné) a čo nadobudol každý z manželov za trvania manželstva. T.j. od vzniku manželstva sobášom až po jeho zánik (rozvodom, smrťou, vyhlásením za mŕtveho) alebo po zrušenie BSM súdom za trvania manželstva.

Viac...
Závet
Závet

Najlepším riešením, ktorým sa akceptuje posledná vôľa zomrelého, je závet. Závet – testament je právny úkon, v ktorom poručiteľ ustanoví dediča, poprípade určí ich podiely, alebo vecné práva, ktoré im majú pripadnúť.

Viac...
Notár je aj právnik
Notár je aj právnik

Mnohí si myslia, že ak potrebujú právnu pomoc, musia navštíviť advokára, no pojem právnik sa vzťahuje aj na notára. Notár zväčša rieši úkony vo veci dedičstva, ale notár, je aj právnik!

Viac...
Založenie obchodnej spoločnosti
Založenie obchodnej spoločnosti

Jednou z možností, ako si založiť spoločnosť a začať podnikať je obrátiť sa na notára.

Viac...
Čo robí notár?
Čo robí notár?

Notársky úrad predstavuje súbor právomocí udelených na dobu neurčitú štátom notárovi ako fyzickej osobe na výkon notárskej činnosti a na ďalšiu činnosť podľa tohto zákona, trvalo spojených so sídlom, do ktorého bol notár vymenovaný.

Viac...
Prečo sa oplatí pomoc notára?
Prečo sa oplatí pomoc notára?

Notár ako štátom určená osoba vykonáva notársku činnosť a svojím postavením dbá o usporiadanie a istotu v právnych vzťahoch a o predchádzanie sporom. Notár je právny odborník – špecialista na koncipovanie a tvorbu právnych listín; spisuje účastníkom na základe ich žiadosti notárske zápisnice o zmluvách, závetoch, osvedčenia o právne významných skutočnostiach. Svoju činnosť vykonáva nestranne a nezávisle tak, aby boli rovnocenne zabezpečené práva a oprávnené záujmy všetkých účastníkov právneho úkonu. Notár stojí medzi účastníkmi a dbá, aby neboli porušené práva žiadneho z nich.

Viac...
Táto webstránka používa súbory cookies

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.